Haber

Polonya, 15 Eylül’den itibaren Ukrayna’dan tahıl ithalatını yasakladı

Polonya hükümetinin internet sitesinde yer alan açıklamada hükümet, Avrupa Komisyonu’nun kararı ne olursa olsun, 15 Eylül’den itibarenUkrayna’dan tahıl ithalatının yasaklanması kararını kabul ettiği belirtildi.

Açıklamada “Komisyonun bundan sonraki kararı ne olursa olsun, bu tarihten itibaren Ukrayna’dan gelen tahıllara sınırlarımızı kapatmaya devam edeceğiz. Yasağın uzatılmasını istiyoruz. “Tarım piyasasını istikrara kavuşturmak için ek adımlar atacağız.”Söylendi.

Açıklamada, Polonyalı çiftçilerin çıkarlarının her şeyden daha değerli olduğu vurgulanarak, Brüksel’in ambargoya uymaması halinde, VarşovaBu kararı bağımsız olarak uygulayacağı kaydedildi.

Ayrıca Polonya Başbakanı Mateusz MorawieckBu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tahıl piyasasının yeniden istikrarsız hale gelmesinden endişe duyduklarını ve diğer konularda olduğu gibi bu alanda da piyasayı istikrara kavuşturmak için her şeyi yapacaklarını belirtti.

Ukraynalı Polonya, Bulgaristan, Macaristan, RomanyaVe Slovakya’Hububat ithalat yasağı 15 Eylül Cuma günü sona eriyor. Söz konusu ülkeler, AB yönetiminden ambargonun yıl sonuna kadar uzatılmasını talep etmişti.

haber-damal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu