Yaşam

Yılbaşı heyecanı Yeni Yıl Festivali’nde yaşanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cam Piramit’te düzenlediği Yılbaşı Şenliği’nde yılbaşı heyecanı yaşanıyor. Farklı kültürleri bir araya getiren festival konserlerle renklenirken yöresel yemeklerden el sanatlarına yüzlerce eser Antalyalılarla buluşuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Yıl Şenliği büyük ilgi görüyor. Yılbaşına özel olarak dekore edilen Cam Piramit’te gerçekleşen festival, yılbaşı pazarı, yiyecek-içecek stantları, küçük bir lunapark ve sahne gösterileri ile vatandaşların ve yerleşik yabancıların buluşma noktası oldu. Antalyalılar, gün boyu süren konserler, kar yağışı, dev kar küresi ve çeşitli atölyelerle yılbaşı heyecanını Yılbaşı Festivali’nde yaşıyor.

FARKLI KÜLTÜRLERİ BARIŞTIRAN FESTİVAL

A’dan Z’ye farklı eserlerin sergilendiği Yılbaşı Pazarı’nda kadın kooperatifleri, yerleşik yabancılar ve esnaf stantları, yılbaşına özel eserlerin yanı sıra yöresel eserlerle de kuruluyor. Antalya’da ikamet eden yabancılar, festivalde kültürlerini tanıtma fırsatı buluyor.

TAM PROGRAM

Festivalin üçüncü gününde sürpriz ödüllü interaktif bingo düzenlendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası konseri ve piyano resitali ile renklenen festivalde ziyaretçiler keyifli dakikalar geçirdi. Yılbaşı Festivali 31 Aralık Cumartesi gününe kadar 11:00-22:00 saatleri arasında açık olacaktır.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu