Yaşam

Osmaniye’de yaşayan Yasemin, depremde zarar gören iş yerini yeniden hizmete açtı.

Binlerce kişinin ölümüne, on binlerce kişinin evsiz kalmasına neden olan depremlerin yaraları sarılmaya devam ederken, vatandaşlar hayata tutunmak için işyerlerini açmaya çalışıyor.

Depremin vurduğu iller arasında yer alan Osmaniye’de evi ve iş yeri yıkılan Yasemin Delikisi yeni çiçekçisini açtı.

Kadınlar Günü’nde işyerinin açılışını yapan Delikisi, çalışma hayatına geri döndü.

“Çok zor bir durum Allah’ım aynı korkuyu ve acıyı kimseye yaşatma”

Evinin ve hatıralarının yıkıldığını, iş yerinin zarar gördüğünü ancak vazgeçmediğini söyleyen Yasemin Delikisi, şu ifadeleri kullandı:

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezde meydana gelen depremde sabaha büyük bir endişeyle uyandık. Binamız çok eskiydi, 30 yaşında diyorlar. Sabah 04.17’de meydana gelen depremde çok şükür komşularımızın yardımıyla binamızdan kuvvetli de olsa kurtulduk.

Bir arkadaşımın evine sığındım ve öğleden sonra meydana gelen depremde evimin yıkıldığını ve evle birlikte birçok hatıramın da kaybolduğunu öğrendim. Çok üzgün bir şekilde binamıza gittik ve baktık. Yıkıldı, bir komşumuz enkaz altında kaldı. Bu çok zor bir durum. Allah kimseye aynı kaygıyı, acıyı yaşatmasın.

“Kadınlarımızın yüzünü güldürmek için iş yerimizi açtık”

Yaklaşık 5 yıldır çiçekçilik bölümündeyim ve bir çok müşterimizin, eşimizin, dostumuzun keyifli günlerine hep şahit olduk. Burada elimizden geldiğince yardımcı olduk. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü deprem bölgesindeki bazı kadınlarımızın elimizden geldiğince yüzünü güldürmek için iş yerimizin açılışını yaptık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu