Ekonomi

McDonald’s dünyanın en değerli 5. markası oldu

Şirketten yapılan açıklamaya göre McDonald’s, ‘BrandZ 100 En Değerli Küresel Marka’ listesinde bu yıl en değerli 5. marka olarak yer aldı.

34 bini aşkın restoranı ve 1,6 milyonu aşkın çalışanıyla günde ortalama 100 milyon kişiye hizmet veren McDonald’s, listede ilk 5’e giren tek yiyecek ve içecek markası oldu. Bu yıl marka maliyeti 191.109 milyar dolar olan McDonald’s, 2017’den bu yana listenin ilk 10 markası arasında yer alıyor.

Türkiye’de 1986 yılından bu yana hizmet veren ve toplam 7.500 çalışanı bulunan McDonald’s, ürünlerinin yüzde 98’ini yerli tedarikçilerden temin ediyor.

”Hızlı servis sektöründe lider marka olmayı başardık”

Açıklamada görüşlerine yer verilen McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Mwaffak Kanjee, McDonald’s’ın kurulduğu günden bu yana yenilikleri ve vizyonuyla hızlı servis sektöründe öncü bir marka olmayı başardığını belirtti.

kanjee, “Kalite, lezzet ve hizmet standartlarımızdan taviz vermeden dünyanın her yerindeki lezzet tutkunlarına sunarken, müşterilerimizin isteklerini ön planda tutuyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ‘restoran’ vizyonuyla restoranlarımızı yeniliyoruz. geleceğin deneyimi’ olarak adlandırıyor ve değişen çağa ayak uydurarak klasik McDonald’s lezzetlerini misafirlerimize sunuyoruz.”terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu