Haber

Manavgat’ta Suç Örgütüne Operasyon: 14 Şüpheli Gözaltına Alındı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesi merkezli Adana, İzmir ve Konya’da terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 14 şüpheli gözaltına alındı.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ihbarı üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Şube Müdürlüğü (KOM) soruşturma gerçekleştirdi. Araştırmada, Manavgat merkezli kar amacı güden bir suç örgütünün, özel sahneleri kaydederek tehdit ve şantaj yoluyla yağma yaptığı, bazı kişileri alacaklı olduğu bahanesiyle gözaltına alarak özgürlüklerinden mahrum bıraktığı, iftira atarak yüksek miktarlarda para talep ederek yağmaladığı ortaya çıktı. Mahkemeye başvurdular ve örgüt üyeleri mali çıkar elde etmek için yabancıları kullandılar. Kadınları fuhuşa zorladığı, bu kadınlara baskı uyguladığı, örgüt liderinin talimatı doğrultusunda bu tür kişilerden ‘gasp’ adı altında para toplandığı, faturanın ise kendisi tarafından tahsil edildiği belirlendi. tehdit ve güç kullandığı, örgüt başkanının, örgüt üyeleri üzerinde otorite kurmak amacıyla örgüt yöneticisinin ikametgahına ateş ettiği öğrenildi.

Teknik ve fiziki takibin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine polis ekipleri, Manavgat merkezli olmak üzere Adana, İzmir ve Konya illerinde çok sayıda adrese özel harekât ekiplerinin desteğiyle eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda çıkarcı suç örgütü elebaşı ST ve örgüt üyeleri MRG, İ.S., H.Ö., NT, MS, MMA, RG, OO, CM, Ç.Ö. , BA, CT ve MD’ye ‘kâr amaçlı silahlı suç örgütü’ denildi. “Kurma”, “nitelikli yağma”, “yasadışı silah ticareti”, “fuhuşa yer ve fırsat sağlamak”, “insan ticareti”, “özgürlüğü elinden alma” ve “kasten yaralama” suçlarından tutuklandı. Şüphelilerin evlerinde, iş yerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, tüfek ve bu silahlara ait fişekler ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu